Sheriff Tiraspol s-a calificat în turul trei preliminar al Ligii Campionilor

022 июля 2014

Sheriff Tiraspol s-a calificat în turul trei preliminar al Ligii Campionilor. Echipa din Moldova a învins în returul de la Niksic formaţia Sutjeska cu 3-0 şi a ajuns în runda următoare, impunându-se cu scorul general de 5-0.

Oaspeţii au deschis scorul chiar în minutul cinci, prin atacantul olandez, Fred Benson. Peste şase minute, Sutjeska a rămas cu un om mai puţin în teren, după ce Goran Vujovic a primit direct cartonaşul roşu în urma unui fault dur asupra lui Metoua.

Sheriff a profitat de superioritatea numerică şi a mai înscris o dată până la pauză, prin Henrique Luvannor. Echipa antrenată de Veaceslav Rusnac a stabilit rezultatul final în minutul 55, atunci când atacantul bulgar, Ismail Isa a înscris golul trei.

Meciurile din turul trei preliminar se vor disputa pe 29-30 iulie şi 5-6 august. Sheriff va juca primul meci în deplasare.