Inter - AS Roma 2-1. Capitolinii riscă să piardă și podiumul din Serie A

026 апреля 2015

**VIDEO** Inter - AS Roma 2-1. Capitolinii riscă să piardă și podiumul din Serie A

AS Roma riscă să piardă şi podiumul în Serie A după eşcul din derby-ul cu Inter, scor 1-2.

Cu George Puşcaş, rezervă nefolosită, echipa lui Roberto Mancini a deschis scorul după 15 minute prin Hernanes. Patru minute mai târziu, Ibarbo a trecut pe lângă egalare după ce a lovit bara. S-a făcut 1-1 în minutul 63 după execuţia de excepţie a lui Nainggolan.

Finalul de meci i-a aparţinut lui Icardi. Golgheterul lui Inter a ratat o ocazie mare în minutul 85 şi a adus cele trei puncte în minutul 88. A fost abia a doua victorie a Interului în ultimele opt etape, iar echipa lui Roberto Mancini speră din nou să prindă cupele europene.

Inter (4-3-1-2): Handanovic - D'Ambrosio, Ranocchia, Vidic, Juan - Guarin (78 Shaqiri), Gnoukouri (86 Podolski), Brozovic (71 Kovacic) - Hernanes - Icardi, Palacio. Antrenor: R. Mancini

AS Roma (4-3-3): De Sanctis - Florenzi, Manolas, Yanga-M'Biwa, Holebas - Nainggolan, De Rossi (89 De Rossi), Pjanic (78 Iturbe) - Ibarbo, Totti (52 S. Keita), Gervinho. Antrenor: R. Garcia