&SONDAJ Milan a avut un gol anulat în finalul meciului cu Lazio. A fost corectă decizia?

028 января 2015

**VIDEO&SONDAJ** Milan a avut un gol anulat în finalul meciului cu Lazio. A fost corectă decizia?

AC Milan a ratat calificarea în semifinalele Cupei Italiei, după ce a pierdut pe teren propriu în faţa lui Lazio, scor 0-1, deşi a evoluat o repriză în superioritate numerică.

Echipa lui Pippo Inzaghi ar fi putut împinge meciul în prelungiriri, dar golul marcat de Alessio Cerci în minutul 90+2 a fost anulat pentru offside.

Fostul jucător al lui Atletico Madrid a înscris cu o execuţie din interiorul careului, după ce primise o pasă foarte bună de la Giampaolo Pazzini, ceea ce ar fi trebuit să fie primul său gol în tricoul rossonero.

Asistentul lui Gianluca Rocchi de pe acea parte a ridicat însă fanionul, sancţionând poziţia incorectă a lui Cerci, iar rezultatul a rămas cel stabilit în prima repriză de Lucas Biglia, care a transformat un penalty.

Milan pierde astfel pentru a doua oară în patru zile în faţa lui Lazio şi rămâne cu o singură victorie în 2015, cea obţinută cu Sassuolo, în optimile Cupei Italiei.