Festival de goluri! Bayern Munchen a fost învinsă de AC Milan

028 июля 2016
Festival de goluri la turneul amical Cupa Internaţională a Campionilor. Bayern Munchen a fost învinsă după loviturile de departajare de către AC Milan. În prima repriză campioana Germaniei a dominat și la pauză conducea cu 2-1. Ribery şi Alaba au marcat pentru bavarezi după ce Niang deschisese scorul.
În repriza secundă, AC Milan a preluat din nou conducerea după golurile lui Bertolacci şi Kucka (Куцка), iar în minutul 90, Ribery a transformat un penalty şi a stabilit scorul final de 3-3.
Învingătoarea s-a decis la loviturile de departajare. Italienii s-au impus cu 5-3, după ce au transformat toate penalty-urile, iar Rafinha a ratat în tabăra bavareză.
Într-un alt meci, deţinătoarea Сupei Campionilor, Real Madrid, fără vedetele Cristiano Ronaldo, Benzema şi Bale în teren, a fost învinsă cu 3-1 de PSG, toate golurile fiind marcate în prima repriză.
Adus în această vară la campioana Franţei de la FC Brugge pentru şapte milioane de euro, Thomas Meunier a înscris un gol fabulos.