Meci incendiar în NHL. Boston Bruins a învins pe teren propriu New York Rangers

028 ноября 2015

Meci incendiar în liga nord-americană de hochei. Boston Bruins a învins pe teren propriu New York Rangers şi a ajuns la cinci victorii consecutive în Conferinţa de Est. La sfârşitul reprizei secunde, scorul a fost egal, 2-2, pentru gazde reuşind să marcheze Patrice Bergeron şi Brett Connelly, în timp ce pentru New York Rangers au punctat Oscar Lindberg şi Rick Nash.

În ultima repriză, Boston Bruins a fost condusă cu 3-2, însă a câştigat partida până la urmă cu 4-3, după golurile lui Ryan Spooner şi David Krejci.

Într-un alt meci, campioana în exerciţiu, Chicago Blackhawks s-a impus dramatic în deplasare în faţa lui Anaheim Ducks. La finalul celor trei reprize regulamentare scorul era egal, 2-2, însă în over-time oaspeţii au obţinut victoria, datorită lui Artiom Anisimov, care a înscris golul de 3-2 pentru Chicago Blackhawks.

Chicago Blackhawks a ajuns la două victorii consecutive şi ocupă locul patru în Conferinţa de Vest, în timp ce Anaheim Ducks se află pe poziţia a 11-a.