Lideri provizorii: Wolfsburg a invins cu scorul de 3-0 echipa Schalke - VIDEO

029 августа 2015

Show in Europa. Vicecampioana Germaniei, Wolfsburg, a invins cu scorul de 3-0 echipa Schalke 04, intr-un meci disputat ieri in cadrul etapei a 3-a a campionatului german de fotbal Bundesliga.

Chiar si fara vedeta Kevin De Bruyne, care este aproape de un transfer la Manchester City, Wolfsburg s-a impus clar aseara in fata celor de la Schalke. Dupa prima repriza a intalnirii, gazdele conduceau cu 1 la 0, gratie reusitei lui Dost. In partea secunda insa Wolfsburg a mai marcat de alte doua ori si a obtinut o victorie convingatoare. Rodrigeuz din penalty si Klose au stabilit scorul final de 3 la 0, rezultat care o urca pe Wolfsburg in fotoliul de lider in clasamentul provizoriu.

Tot ieri, in Spania, formatia Villarreal a urcat si ea pe rimul loc, dupa ce a invins cu 3 la 1, in duelul cu Espanyol. Oaspetii au deschis scorul prin Felipe Caicedo, dar dupa pauza Villarreal a intors rezultatul. Soldado a egalat, dupa care Bakambu a reusit o dubla si a adus victoria echipei sale.

Sursa: PRO TV