030 марта 2015

**VIDEO** Duel la fileu! Punct superb la Miami, în meciul dintre Juan Monaco și Garcia Lopez

Spectacolul de la Miami continuă la Digi Sport 2! În turul 3, Juan Monaco și Guillermo Garcia-Lopez au oferit unul dintre cele mai frumoase puncte ale zilei.

În primul set, la scorul de 5-5, Garcia-Lopez a fost la un pas să facă 6-5, însă argentinianul Monaco a izbutit în cele din urmă să egaleze la 40, la capătul unui punct superb.

Spaniolul a fost la serviciu, au urmat mai multe schimburi de pe fundul terenului, Monaco a returnat o minge extrem de dificilă, pentru ca în final să câștige duelul de la fileu cu adversarul său, fază aplaudată la scenă deschisă de spectatorii prezenți în tribune.

Juan Monaco a câștigat setul cu 7-5, iar apoi l-a câștigat și pe al doilea, cu 6-4, reușind să se impună într-o oră și 38 de minute.