030 июля 2015

**VIDEO** Trei goluri, trei bijuterii la Târgu Mureș! Hamouma a reușit o ”dublă” de generic cu ASA

ASA Târgu Mureș obișnuia să înscrie goluri de generic, mai ales prin reușitele lui Gabi Mureșan sau Voiculeț, în sezonul trecut al Ligii 1. Acum, pare să-și fi găsit nașul. După ce Diomande a deschis scorul în minutul 23 al meciului cu AS Saint-Etienne, din turul trei preliminar al UEL, cu un șut superb de la 25 de metri, la vinclul porții lui Stăncioiu, Hamouma a ținut să se ia la întrecere cu coechipierul său și a înscris, pentru 0-2, un gol și mai frumos! Apoi, a recidivat, reușind ”dubla”, tot cu o reușită de colecție.

Atacantul de 28 de ani al lui Saint-Etienne a marcat în minutul 75 pentru 2-0, cu un șut trimis plasat, cu latul, tot la încheitura barelor din stânga goalkeeperului mureșenilor.

Opt minute mai târziu, același Hamouma a reușit ”dubla”, trimițând un șut din afara terenului, cu stângul, imparabil pentru Edi Stăncioiu.

Au fost golurile cu numărul 24 și 25 reușite de Romain Hamouma, în cele trei sezoane petrecute la Saint-Etienne.