030 августа 2015

**VIDEO** Benfica - Moreirense 3-2. Campioana a câștigat cu mari emoții, pe finalul meciului

Codașa Moreirense a fost la un pas sa o încurce pe Benfica. "Vulturii" s-au impus, totuși, cu 3-2, după un meci spectaculos, transmis de Digi Sport 3.

Condusă până în minutul 74, Benfica a câștigat cu emoții meciul de acasă cu Moreirense. Rafael Martins a marcat pe Da Luz în minutul 29, după un contraatac, iar oaspeții păreau să aibă forța de a obține primul suces din istorie în fața vulturilor.

Benfica a întors însă rezultatul în doar 70 de secunde. Mexicanul Raul Jimenez (la prima atingere a mingii) și grecul Samaris au punctat în minutele 74 și 75.

Moreirense a replicat cu șase minute înaintea finalului. Ramon Cardozo a egalat dintr-un ofsaid neobservat de arbitri. Ultimul cuvant i-a aparținut, totuși, brazilianului Jonas, care a a dus victoria gazdelor, în minutul 87.

Scorul final al meciului Benfica - Moreirense a fost 3-2, iar campioana Portugaliei își păstrează punctajul maxim în campionat, pe teren propriu.