031 июля 2015

**VIDEO** Meciul FK Kukesi - Legia Varşovia, suspendat. Un jucător al oaspeţilor a fost lovit cu o piatră

Meciul FK Kukesi - Legia Varşovia, din turul 3 preliminar al Europa League, a fost suspendat în minutul 51, după ce un jucător al oaspeţilor a fost lovit de o piatră aruncată din tribune.

Partida disputată la Tirana a fost întreruptă în minutul 51, imediat după ce formaţia poloneză a marcat golul de 2-1, prin Rzezniczak.

Anterior, Legia, echipă care în turul precedent a trecut de FC Botoşani, deschisese scorul prin Nikolic, gazdele egalând la patru minute de la reluare, prin Felipe Moreira.

Imediat după ce polonezii au revenit în avantaj, slovacul Ondrej Duda a fost lovit de o piatră aruncată din tribune de fanii albanezi.

Jucătorul de 20 de ani a fost scos de pe teren pe targă, iar arbitrul elveţian Stephan Klossner a decis întreruperea meciului şi a trimis echipele la vestiare.

Cel mai probabil, UEFA va decide ca Legia să primească victoria cu 3-0 la masa verde.