Autogol neobișnuit la Chiajna. Benga l-a învins pe Pecanha cu o execuţie rară!

031 июля 2015

**VIDEO** Autogol neobișnuit la Chiajna. Benga l-a învins pe Pecanha cu o execuţie rară!

VIDEO. Concordia - Petrolul. Finalul primei reprize a meciului de la Chiajna a fost unul incendiar. După ce Pecanha a apărat un penalty executat de Florin Purece (41), portarul oaspeţilor nu a mai avut cum să evite golul, în minutul 45, când scorul era 1-0 pentru "lupii galbeni".

Bogdan Bucurică a centrat de pe partea stângă, iar Alexandru Benga a reluat imparabil în propria poartă, păcălindu-l pe Pecanha cu o execuţie de la 6 metri la colţul lung.

Autogolul fundaşului oaspeţilor rivalizează cu cel al lui Angelo Ogbonna, care a stabilit scorul final al meciului din Europa League dintre West Ham United şi Astra, încheiat la egalitate, 2-2.