Super gol marcat la Chiajna. Serediuc a adus Concordia în avantaj cu un şut în vinclu

031 июля 2015

VIDEO. Concordia - Petrolul. Repriza a doua a meciului de la Chiajna a debutat cu o reuşită care va candida cu siguranţa la golul etapei a patra din Liga 1, care l-a avut autor pe Tiberiu Serediuc.

În minutul 47, când scorul era egal, 1-1, mijlocaşul de 23 de ani al gazdelor a primit o minge de la Marius Pena, pe partea dreaptă, a pătruns până la marginea careului şi a şutat la vinclul porţii lui Pecanha, acesta neavând nimic de făcut la torpila trimisă de Serediuc.

Pentru jucătorul gazdelor, acesta a fost primul gol al sezonului. În stagiunea precedentă, Serediuc a adunat 28 de meciuri, toate în Liga 1, şi şi-a trecut în cont două reuşite, oferind şi o pasă decisivă.

Golul de 2-1 de la Chiajna a venit după un final de primă repriză nebun, în care Florin Purece a ratat un penalty şi Alexandru Benga a înscris un autogol spectaculos.