FOTO Szukala i-a dedicat lui Rusescu golul înscris în derby-ul cu Dinamo

031 октября 2014

**FOTO** Szukala i-a dedicat lui Rusescu golul înscris în derby-ul cu Dinamo

Steaua a trecut cu 3-0 de Dinamo și s-a impus în cele din urmă fără probleme (VIDEO ȘI DETALII AICI), dar campioana României a suferit în prima repriză, atunci când echipa lui Flavius Stoican a avut câteva ocazii importante de gol.

Totuși, Steaua a intrat în avantaj la cabine, după ce polonezul Szukala a reluat perfect centrarea lui Sânmărtean și l-a învins pe Marc printr-o lovitură de cap, în prelungiri.

Fundașul roș-albaștrilor a ținut să-i dedice golul colegului său Raul Rusescu, lovit grav în meciul de la Târgu Mureș. Szukala a luat tricoul de joc al atacantului și l-a arătat fanilor din tribune.

Rusescu va lipsi o lună de pe teren, urmând să fie operat la începutul săptămânii viitoare, după ce a fost aproape să-și piardă ochiul.