Manchester United este şi mai aproape de titlu în Anglia

Manchester United este tot mai aproape de al 20-lea său titlu din Premier League.

Formaţia antrenată de Sir Alex Fergusson a învins pe Queens Park Rangers, cu 2-0, şi are acum 8 puncte avans faţă de rivala Manchester City. Arbitrul le-a făcut diavolilor viaţa neaşteptat de uşoară încă din debut, oferindu-le un penalty cadou şi lăsîndu-i pe adversari în inferioritate la o fază în care Ashley Young, aflat şi în offside, s-a dat lovit în careu.

Rooney a transformat penaltyul. Scorul a fost dublat de Paul Scholes în repriza a doua, cu un şut bun din afara careului.

Într-o altă partidă, Manchester City a călcat greşit şi a pierdut cu 0-1 pe terenul lui Arsenal. Singurul gol a fost marcat de Mikel Arteta în minutul 87. În Premier League mai sunt de jucat 6 etape, iar Manchester United poate cuceri al 13-lea titlu din era Fergusson.