Iskra-Stal şi Academia UTM au remizat în penultimul meci al etapei a 25-a din Divizia Naţională

Iskra-Stal Rîbniţa şi Academia UTM au remizat 1-1 în penultimul meci al etapei a 25-a din Divizia Naţională la fotbal.

Remiza nu o avantajează deloc pe Iskra-Stal care luptă pentru un loc de Liga Europei, şi este ca o gură de oxigen pentru Academia care luptă din răsputeri pentru rămânerea în Divizia Naţională.

Studenţii au deschis scorul imediat după pauză prin Iurie Livandovschi care este deja la al trei gol pentru Academia în acest sezon. Gazdele au revenit târziu prin fundaşul Andrei Novicov care a egalat cu 4 minute înainte de final.

După această remiză Iskra-Stal rămâne pe locul 4 cu 38 de puncte, cu un punct peste Milsami Orhei. De partea cealaltă Academia UTM a adunat 19 puncte şi împarte locurile 10-11 cu Sfîntul Gheorghe.

Iskra-Stal - Academia UTM 1-1 (0-0)

Goluri: Livandovschi, 46 - 1-0, Novicov, 86 - 1-1

În ultima partidă a etapei de la ora 18:00 a început meciul dintre FC Tiraspol şi Nistru Otaci.