Alexandru Epureanu a marcat pentru Krylia Sovetov (video)

017 septembrie 2012

Сăpitanul naţionalei de fotbal Alexandru Epureanu a reuşit să marcheze un gol pentru formaţia sa Krylia Sovetov în deplasare de la Mordovya Saransk. Elevii lui Andrey Kobelev au câştigat dramatic cu 3-2 şi au adunat alte 3 puncte în clasament.

Epureanu a deschis scorul în minutul 27, după ce a reluat în gol cu o lovitură de cap o centrare venită din lovitură liberp. Osipov minutul 31 şi Bober în minutul 61 au adus Mordovya în avantaj. Nemov a egalat pentru Krylia Sovetov în minutul 83. Armeanul Grigoryan a marcat golul victoriei în minutul 90+2. Epureanu a jucat la Krylia Sovetov toate cele 90 de minute.

După acest succes Krylia Sovetov a adunat 10 puncte şi este pe locul 10. De partea cealaltă Mordoviya rămâne cu doar 4 puncte.