Corinthians - Flamengo 4-0. Pato a reușit o "dublă"

02 сентября 2013

></p><p><strong> Corinthians a reuşit a şaptea victorie din acest sezon în Brazilia, 4-0 cu Flamengo și a urcat până pe locul cinci în clasament.</strong></p><p>Pato a deschis scorul în minutul 25, atunci când a reluat din trei metri centrarea lui Romarinho. Gazdele şi-au dublat avantajul peste alte zece minute, prin același fost jucător de la AC Milan.Pato a realizat

Corinthians a continuat ofensiva şi în actul secund şi a majorat diferenţa la 3-0 cu 15 minute înainte de final. Felipe a scos şutul lui Pato, dar Romarinho a urmărit faza şi a înscris.

Scorul final a fost stabilit în minutul 84, atunci când Paolo Guerrero a transformat cu siguranţă penalty-ul obţinut de Emerson Sheik.

După această înfrângere, Flamengo a rămas la doar trei puncte peste linia retrogradării, chiar dacă s-a întărit în perioada de mercato din vară prin aducerea lui Andre Santos de la Arsenal.