Înfrângere usturătoare la sfârşit de an. Naţionala feminină a Moldovei a încasat patru goluri

02 декабря 2015

Naţionala feminină a Moldovei a încheiat anul cu o înfrângere usturătoare. Reprezentativa ţării noastre a fost învinsă pe teren propriu de Slovacia cu 4-0 în preliminariile Campionatului European din 2017.

Selecţionata Moldovei la fotbal feminin a suferit a cincea înfrângere consecutivă în preliminariile Campionatului European.

Echipa pregătită de Alina Steţenco a fost învinsă la Orhei de Slovacia, scor 0-4. Formaţia oaspete a marcat câte două goluri în fiecare repriză.

Moldova este pe ultimul loc în grupa a patra, fără niciun punct acumulat. Mai mult, naţionala ţării noastre a marcat doar un gol şi a încasat 18 în cele cinci meciuri din această grupă preliminară.

Moldova va juca următorul meci din preliminarii pe 7 iunie 2016. Atunci, echipa noastră va întâlni în deplasare selecţionata Suediei.

Naţionala de senioare a Moldovei a revenit în competiţiile oficiale disputate sub egida UEFA după o pauză de nouă ani.