**VIDEO** Gomez Taleb, la fel ca Dina! A marcat cu prima atingere de balon, la 15 secunde după ce a intrat

VIDEO Cagliari - Verona 1-2. Oaspeţii au obţinut un succes uriaş pe terenul sarzilor, în etapa a 25-a, graţie inspiraţiei antrenorului Andrea Mandorlini. Cu această victorie, Verona a ajuns la 28 de puncte, cu opt peste linia retrogradării din Serie A.

Meciul de la Cagliari a început perfect pentru Verona, care a deschis scorul în minutul 9, prin veteranul Luca Toni. Diferenţa a fost majorată în minutul 56, de către o rezervă. Trimis pe teren în locul lui Jankovic, argentinianul Juan Gomez Taleb a avut nevoie doar de 15 secunde pentru a marca decisiv, astfel că reuşita lui Conti, din prelungiri, nu a mai contat decât pentru statisticile gazdelor.

Gomez Taleb a ajuns astfel la două goluri în acest sezon, în 17 partide disputate în Serie A. El a marcat la fel ca şi Mihai Dina, atacantul Concordiei Chiajna, care a deschis scorul în partida cu Oţelul (3-0) la doar câteva secunde după ce a fost trimis în teren.