Dacia - Zimbru: caseta tehnică

/><br /><p>În cadrul etapei a 30-a din Divizia Naţională, «Dacia» a primit pe teren propriu replica lui «Zimbru».</p>  <p>Discipolii lui Dejan Vukicevic au plătit pentru atitudinea nesigură la fazele de gol, pierzând în faţa unor acţiuni pline de efect ale «zimbrilor», care au expediat două şuturi pe poarta lui Ghenadie Moşneaga şi ambele s-au dovedit a fi precise.</p>  <p>Scorul a fost deschis în minutul 20 după o fază fixă. S-a remarcat atacantul rus al lui «Zimbru», Serghei Ţîganov. A dublat avantajul «galben-verzilor» Radu Catan în minutul 62, stabilind şi scorul final al primului derby chişinăuian. În continuare pe «Dacia» şi «Zimbru» le aşteaptă întâlnirea din semifinalele Cupei Moldovei.</p>  <p>Vă propunem spre atenţie caseta tehnică a meciului «Dacia» - «Zimbru» (0:2):</p>  <h3 class=Dacia - Zimbru 0:2 (0:1)

Goluri: Ţîganov, 20 - 0:1, Catan, 62 - 0:2

Dacia: Moşneaga, V. Jardan, Modârca, Mihaliov (Kovalevs, 57), Cociuc (Jancov, 80), Kamara, Lapuşenko, Golubovic (G. Orbu, 80), Orazsahedov, Mamah, Arafat (Knezevic, 57)

Rezerve: D. Railean, Soppo, Zastavnâi

Zimbru: D. Rusu, Burghiu (Pavliucek, 60), Erhan (Gânsari, 69), C. Bogdan, Anton, Vremea (Klimovic, 46), Dedov, Ţîganov (Ademar, 46), Quintela, Catan, Spătaru

Rezerve: Chirinciuc, Covacevic, Amani

Avertismente: Ţîganov (Z), 13, Burghiu (Z), 22, Quintela (Z), 50, Gânsari (Z), 76

Arbitri: Victor Gheciu (Măgdăceşti), Victor Mardari şi Vladislav Lifciu (toţi - Chişinău)

Al patrulea oficial - Iurie Rochin (Chişinău)

Observatorul meciului - Valerii Sorochin (Chişinău)

Delegat FMF - Alexandru Burlac (Chişinău)

3 mai. Speia, stadionul sătesc, aproximativ 650 spectatori

Statistica meciului: şuturi pe poartă - 4-2, şuturi spre poartă - 9-3, cornere - 7-1, offside-uri - 1-2, faulturi - 14-23.