Fanii Zimbrului s-au distrat pe seama tuşierului în timpul partidei amicale cu Speranţa

Suporterii echipei Zimbru s-au distrat de minune la partida amicală cu Speranţa Nisporeni. Plictisiţi de fotbal şi ploaie, suporterii l-au vânat pe arbitrul tuşier şi au făcut antrenamente în pauza meciului

Suporterii lui Zimbru au urmat exemplul fanilor din România care de asemenea au imitat tuşierul în timpul unui meci. Aceştia copiau fiecare mişcare a arbitrului, iar ploaia torenţială nu le-a stricat planurile.

Fanii Zimbrului au încetat să se distreze pe seama tuşierului, după avertismentul arbitrului central. Totuşi, distracţia nu s-a terminat aici. În pauza amicalului cu Speranţa Nisporeni, suporterii au intrat pe teren şi au început să-i imite pe fotbalişti la antrenamente. Ei au pasat şi au executat lovituri de la colţul terenului.

Amicalul dintre Zimbru şi Speranţa s-a încheiat cu 1-0 datorită golului marcat de Jean Mari Amani.