Rafael Nadal, vedetă în Filipine! Cum a fost întâmpinat de fani la aeroport

06 декабря 2015

Tenismanul Rafael Nadal a fost întâmpinat de sute de fani în aeroportul din capitala Filipinelor, oraşul Manila.

Spaniolul care ocupă locul 5 în clasamentul mondial, a venit pentru prima dată în FIlipine, pentru a participa la un turneu demonstrativ.

Totodată, Nadal va oferi copiilor un master class.

"Este o experienţă nouă, într-o ţară nouă. Este foarte interesant să joc aici. Voi susţine un master class pentru academia noastră. Sper că puştii vor savura jocul nostru", a declarat tenismanul Rafael Nadal.

Se pregăteşte pentru sezonul următor și Andy Murray.

După ce a câștigat alături de colegii săi din echipa Marii Britanii Cupa Davis, Murray a revenit la Londra, acolo unde a participat la un turneu demonstrativ pe arena Albert Hall.

Murray a ajuns până în finala competiției care s-a desfășurat după alte reguli decât cele obișnuite.

În ultimul act, scoțianul s-a duelat cu coechipierul său din echipa de Cupa Davis a Marii Britanii, Kyle Edmund.

Tânărul jucător în vârstă de doar 20 de ani a produs surpriza în finală și l-a învins pe medaliatul cu aur de la Olimpiada din 2012 de la Londra cu 10-7, câștigând astfel și marele premiu, un cec în valoare de 250.000 de dolari.

La turneul de la Londra au mai participat David Ferrer, John McEnroe, Xavier Malisse și Tim Henman.