**VIDEO** Jesus, suspendat patru etape pentru cotul aplicat în figură lui Chiellini. Kovacic stă doar un meci

Juventus - Inter 1-1. În minutul 36 al derby-ului Italiei, fundaşul lui Inter, Juan Jesus, l-a lovit dur cu cotul în figură pe Giorgio Chiellini chiar în careul de 16 metri al oaspeţilor, fază la care piemontezii au cerut lovitură de pedeapsă.

Faza i-a scăpat "centralului" Luca Banti, care a lăsat jocul liber. Totuşi, brazilianul de 23 de ani nu a scăpat de judecata federaţiei italiene, care l-a suspendat patru etape. Astfel, Juan nu va evolua în partidele în care Inter va da piept cu Genoa, Empoli, Torino şi Sassuolo.

Mateo Kovacic a fost eliminat în minutul 86 al meciului transmis în direct de Digi Sport 1, după o intrare cu talpa ridicată la Lichtsteiner. Croatul de 20 de ani a scăpat uşor, cu doar o etapă de suspendare.