„Fulger” a câştigat în premieră Cupa Moldovei

Surpriză în finala Cupei Moldovei la fotbal pe plajă. Echipa „Fulger” a oprit supremaţia celor de la „Djoker” şi a cucerit în premieră trofeul. Cu un penalty ratat, dar şi cu numeroase ocazii irosite la poarta adversă, cea mai titrată echipă din ţară a învins cu un scor de 4:5, relatează Mesager. Tensiunea partidei şi-a pus amprenta pe umerii jucătorilor, iar primul gol s-a lăsat ceva aşteptat. Echipa „Fulger” a reuşit să deschidă scorul, însă imediat a încasat gol de la campioana naţională. Au urmat câteva minute fabuloase pentru „Fulger”, care a atacat în valuri şi a marcat de trei ori.

La finalul reprizei secunde naţionala ratase şi o lovitură de pedeapsă. Apoi formaţia „Fulger” a organizat câteva atacuri periculoase şi a reuşit să înscrie din nou. Finalul de meci a fost dramatic, pentru că „Djoker” a forţat, însă a punctat doar o dată.

„Fulger” a câştigat cu 5:4 şi a cucerit în premieră Cupa Moldovei.