Naţionala Moldovei de futsal a câştigat medaliile de argint la Cupa celor Patru Naţiuni

Naţionala Moldovei de futsal a câştigat medaliile de argint la competiţia celor patru naţiuni, organizată în Polonia.

După două victorii consecutive, cu Norvegia şi Ţara Galilor, "tricolorii" au fost învinşi de ţara gazdă, cu 5-2. Polonia conducea cu 3-0 până în minutul 26, când Podlesnov şi Arlet au marcat două goluri într-un singur minut. Gazdele au mai marcat de două ori până la final, iar echipa lui Vusatîi nu a mai reuşit niciun gol.

În celălalt meci al zilei, Norvegia a învins Ţara Galilor cu 2-0. Astfel, turneul internaţional "Four Nations Cup", care s-a desfăşurat în oraşul Zielona Gora, a fost câştigat de Polonia, pe trei s-a clasat Norvegia, iar pe ultimul loc a ajuns Ţara Galilor care nu a reuşit să obţină nici o victorie.