09 октября 2014

**VIDEO** San Marino a rezistat 24 de minute cu Anglia și a primit primul gol după un fault în atac nesemnalizat

Anglia a condus-o cu 2-0 la pauză pe San Marino, însă debutul meciului nu a fost unul ușor pentru vedetele lui Roy Hodgson.

Așa cum era de așteptat, oaspeții s-au baricadat în apărare și nu au lăsat prea multe spații jucătorilor englezi, care nu au izbutit să deschidă scorul din primele minute, în meciul de pe Wembley.

Inevitabilul s-a produs însă în minutul 24, Anglia a reușit să intre în avantaj, însă gazdele au înscris un gol controversat, venit în urma unui fault în atac.

Fundașul lui Everton, Phil Jagielka, l-a învins pe Simonicini după o lovitură de colț, însă portarul oaspeților a acuzat un fault comis de Cahill la această fază, fără ca arbitrul polonez Marcin Borski să intervină.