09 октября 2014

**VIDEO** După o intervenție de mare portar, Iker Casillas a greșit grav la Zilina, la golul de 1-0 al Slovaciei

Spania joacă în această seară în preliminariile Euro 2016, la Zilina, contra Slovaciei, unul dintre cei doi adversari considerați, teoretic, rivali la primul loc în grupă, alături de Ucraina.

Acest statut e confirmat și de desfășurarea primei jumătăți de oră a meciului. Casillas a fost înger și demon pentru fosta campioană a lumii, într-un interval de doar șapte minute.

În minutul 11 al meciului, Iker a avut o intervenție senzațională, un reflex de zile mari la șutul din marginea careului trimis de Mak. Jucătorul slovac se pregătea să sărbătorească golul, fiind și el uimit de parada portarului Realului.

Numai că, după șapte minute, Casillas a greșit incredibil la golul de 1-0 al Slovacilor. Mijlocașul Kucka a șutat cu efect, puternic, din lovitură liberă, goalkeeperul iberic, la a 158-a selecție în națională, fiind păcălit de traiectoria balonului și primind un gol, teoretic, parabil.