Dunărea Călărași - Poli Timișoara 24-29. 5 goluri în 10 minute pentru Șania

010 октября 2015

**Dunărea Călărași - Poli Timișoara 24-29.** 5 goluri în 10 minute pentru Șania

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, handbaliştii de la Poli Timişoara au obţinut o victorie fără drept de apel în deplasarea de la Dunărea Călăraşi. Bănăţenii s-au impus cu 29-24.

Dunărea Călărași a rezistat doar o repriză cu Poli Timișoara, în etapa a noua a Ligii Naţionale. Alin Şania a înscris pentru gazde de cinci ori în primele 10 minute, dar adversarii au răspuns prin Demis Grigoraş. Interul bănăţenilor a stabilit rezultatul cu care s-a intrat la pauză, 14-11.

În repriza secundă, trupa lui Aihan Omer a fost de nerecunoscut și a înscris doar două goluri în 13 minute. Cristian Fenici a punctat din toate pozițiile și Poli și-a creat un avataj de 8 goluri. Echipa din Călăraşi a mai redus din proporțiile scorului, dar a cedat cu 24-29.

Cu acest succes, timişorenii s-au distanțat la 6 puncte de Dunărea Călăraşi.