RUŞINOS! Moldova a suferit a treia înfrângere consecutivă în preliminariile Campionatului Mondial 2018

010 октября 2016
Naţionala Moldovei de fotbal a suferit a treia înfrângere consecutivă în preliminariile Campionatului Mondial din 2018. Reprezentativa ţării noastre a pierdut meciul de pe teren propriu cu Irlanda, scor 1-3.
Tricolorii s-au văzut conduşi încă din minutul 2 după golul marcat de atacantul clubului englez Southampton, Shane Long.
Selecţionata Moldovei a reuşit să egaleze în prelungirile primei reprize prin atacantul Igor Bugaiov.
Echipa noastră nu a reuşit să păstreze acest rezultat, irlandezii marcând de două ori în repriza secundă.
James McClean a reuşit o dublă într-un interval de doar şapte minute.
Naţionala Moldovei ocupă ultimul loc în grupa preliminară fără niciun punct acumulat şi cu 10 goluri încasate în primele trei etape.
Selecţionata Moldovei va juca următoarea partidă cu Georgia, în deplasare.