VICTORIE! Agnieszka Radwanska a câștigat turneul WTA de la Beijing

010 октября 2016

Agnieszka Radwanska a câștigat turneul WTA de la Beijing. Tenismena din Polonia a învins-o în finală pe Johanna Konta din Marea Britanie în două seturi, scor 6-4, 6-2.
Agnieszka Radwanska a cucerit al 20-lea trofeu din carieră. În urma succesului de la Beijing, sportiva poloneză a obținut peste un milion de dolari şi 1000 de puncte în clasamentul WTA.
Jucătorul australian de tenis Nick Kyrgios a câștigat turneul ATP de la Tokyo. În finală, Kyrgios s-a impus, după un meci echilibrat, în trei seturi, scor 4-6 6-3 7-5, în fața belgianului David Goffin.
Kyrgios a câştigat astfel al treileа său titlu din carieră. Jucătorul de la Antipozi a primit un cec în valoare 310.330 de dolari şi 500 de puncte în clasamentul ATP.