011 августа 2015

**VIDEO** Manchester City a debutat cu o victorie clară și este lider în Anglia după prima etapă

Start perfect pentru Manchester City! Echipa lui Manuel Pellegrini a făcut spectacol pe arena celor de la West Bromwich și s-a impus cu scorul de 3-0.

Oaspeții au rezolvat meciul în primele 25 de minute, prin dubla lui Yaya Toure. Ivorianul a deschis scorul după o deviere nefericită a unui fundaș advers, iar apoi a punctat cu un șut superb de la 18 metri, fără speranțe pentru Myhill.

În minutul 59, belgianul Kompany a stabilit scorul final printr-o lovitură de cap, după un corner bătut de David Silva.

Prin victoria clară cu West Bromwich, Manchester City este lider după prima etapă în Premier League, profitând de începutul cu stângul ale rivalelor Chelsea (2-2 cu Swansea) și Arsenal (0-2 cu West Ham).

Echipa lui Man. City: Hart - Kolarov, Sagna, Kompany, Mangala, Fernandinho, Toure (Demichelis, 80), Silva, Navas, Sterling (Nasri, 74), Bony (Aguero, 63)