**VIDEO** Buducnost - Viborg 29-19. Calificare în Final Four! Cristina Neagu a avut 4 goluri

Câştigătoarea Ligii Campionilor din 2012, Buducnost a început returul cu Viborg cu un avantaj de șase goluri după victoria din Danemarca, 28 - 22.

După ce a înscris de 6 ori în prima manşă a sferturilor, Cristina Neagu a punctat de încă patru ori şi-n Muntenegru şi, cu 92 de reuşite, este cea mai buna marcatoare a competiţiei. Finalistă sezonul trecut, Viborg a crezut în revenire doar primele minute - a condus cu 2-0, însă, până la pauză, Buducnost a revenit şi a întrat în avantaj la cabine, 14-11.

Ultima repriză a sfertului n-a mai avut istoric - danezele au înscris doar de 8 ori, în timp ce muntenegrencele au marcat de două ori mai mult. S-a terminat 29-19 şi Buducnost merge în Final Four-ul Ligii Campionilor, alături de Larvik, Dinamo Volgograd şi Vardar. Turneul va avea loc în mai, la Budapesta și va fi transmis în direct de Digi Sport.