Levante - Malaga 1-0. Gazdele au urcat pe locul 10 după golul lui Barral

**VIDEO** Levante - Malaga 1-0. Gazdele au urcat pe locul 10 după golul lui Barral

Levante a făcut un salt de 4 locuri în clasament după victoria din confruntarea cu Malaga.

Singurul gol al partidei a fost marcat după 19 minute la o fază fixă, la care Barral a reluat excelent în poartă din centrarea lui Ivanschitz.

A urmat o repriză secundă dramatică, în care oaspeţii au alergat după egalare, iar Levante s-a apărat supraaglomerat. Camacho, Duda şi Eliseu s-au întrecut în ratări, însă n-au putut evita a 9-a înfrângere a sezonului pentru Malaga, care urmează să întâlnească, pe rând adversari mult mai dificili: Valencia, Barcelona şi Sevilla.

Andaluzii au cedat ultimele două etape cu același scor - 0-1, și se află la doar patru puncte peste linia retrogradării, după ce anul trecut disputa sferturile de finală din UEFA Champions League.

Echipele:

Levante: Navas - P. Lopez, Vyntra, Karabelas, Juanfran - Simao Junior, S. Pinto (46 Camarasa) - Xumetra, Ruben Garcia (86 H. Rodas), Ivanschitz (61 P. Rios) - D. Barral. Antrenor: Joaquin Caparros

Malaga: Caballero - J. Gamez, S. Sanchez, Weligton (34 Flavio), Eliseu - Tissone (78 Juanmi), I. Camacho - Portillo (62 B. Anderson), Samu, Duda - Santa Cruz. Antrenor: Bernd Schuster.