Legia a reușit primele goluri în Europa, după dubla cu Steaua

013 декабря 2013

></p><p><strong>Legia Varșovia nu și-a revenit după ce a ratat prezența în grupele UEFA Champions League, în dauna Stelei. Ajunși în a doua competiție europeană, polonezii au dezamăgit crunt, într-o grupă din care au mai făcut parte Trabzonspor, Lazio și Apollon.</strong></p><p>În primele cinci partide din grupa J, cei de la Legia nu au reușit să înscrie nici măcar un gol, iar înainte de ultimul meci, cel cu Apollon Limassol, aveau 0 puncte în clasament.</p><p>Până la urmă, campioana Poloniei a încheiat onorabil grupele UEFA Europa League și a reușit primele goluri, după dubla cu Steaua, iar Apollon Limassol a fost învinsă cu 2-0.</p><p>În minutul 8, Jodlowiec a spart gheața pentru Legia cu un gol superb marcat printr-o lovitură de cap imparabilă, după un corner.</p><p>A urmat apoi, în repriza secundă, reușita de excepție a lui Brzyski, dintr-o lovitură liberă.</p>                    </div>