Armenia – Franța 0-3. Trei victorii din patru, după CM, pentru "cocoșii galici"

014 октября 2014

**VIDEO** Armenia – Franța 0-3. Trei victorii din patru, după CM, pentru

Gazda EURO 2016, Franţa, a câştigat cu 3-0 în Armenia şi a ajuns la trei victorii în patru amicale.

În amicalul de la Erevan, oaspeții au deschis scorul după doar şapte minute. Atacantul lui Chelsea, Remy, a semnat prima reuşită. Tot Remy a fost aproape de 2-0, dar Armenia a fost salvată de bară.

În minutul 55, Franţa a primit penalty, după acţiunea lui Pogba. Lovitura de pedeapsă a fost transformată de Gignac, golgheterul Ligue 1 şi al liderului Marseille.

Antoine Griezmann a stabilit scorul final cu cea mai frumoasă reuşită, în minutul 83. În patru amicale jucate după campionatul mondial, naţionala lui Deschamps a ajuns la trei victorii şi un egal.

Selecționerul Franței a folosit echipa: Mandanda- Jallet, Varane, Matthieu, Digne- Matuidi (Pogba, min. 46), Schneiderlin- Rémy (Valbuena, min.73), Payet (Cabella, min. 60), Sissoko (Griezmann, min. 60)- Gignac (Benzema, min. 88).