Minaur Baia Mare - HCM Constanţa 24-23. Lider nou!

014 декабря 2014

**Minaur Baia Mare - HCM Constanţa 24-23.** Lider nou!

ÎN DIRECT la Digi Sport, Minaur Baia Mare i-a administrat lui HCM Constanţa cea de-a cincea înfrângere din acest sezon.

Maramureşenii au avut un start excelent de partidă şi conduceau cu patru goluri în minutul 17. La pauză a fost 13-11 pentru Minaur, însă constănţenii au fost cei care au controlat debutul părţii secunde.

Jucătorii antrenaţi de Zvonko Sundovski au preluat conducerea, însă băimărenii au găsit puterea să revină.

Portarul Constanţei, Mihai Popescu, a oferit faza meciului, în repriza a doua. A avut o dublă intervenţie la aruncările lui Sadoveac şi Bera, însă a preferat să îşi celebreze reuşita, iar Stegavik a marcat în poarta goală. Cele opt goluri marcate de spaniolul Humet i-au readus în meci pe oaspeţi, însă Minaur s-a impus la limită, scor 24-23.

În urma succesului, băimărenii sunt lideri, la golaveraj, în Liga Naţională, în faţa handbaliștilor de la HC Odorhei.