Nancy - CSU Ploieşti 84-67. A doua înfrângere în Eurocup pentru prahoveni

**VIDEO** Nancy - CSU Ploieşti 84-67. A doua înfrângere în Eurocup pentru prahoveni

CSU Ploiești a pierdut și cel de-al doilea meci din grupele Eurocup Top 32. Nancy a fost surprinsă în startul disputei de prahoveni, care au intrat în avantaj la prima pauză, 17 la 16.

Francezii au trecut însă rapid la comandă - aveau cinci puncte avans la jumătatea partidei, iar cel de-al treilea sfert a fost decisiv. Nancy s-a distantat la 66-50, iar ultimele minute s-au jucat pentru spectatori.

S-a terminat 84-67 pentru gazde, care au dat și cel mai bun om al serii: Duggins a reușit 18 puncte în meci.

"Nu am început bine sfertul trei, iar Nancy a profitat. A făcut un meci bun și a avut procentaje bune. Noi am suferit și la capitolul recuperări.", a spus Vladimir Arnautovic la finalul partidei.

Aflați pe ultimul loc în grupa din Eurocup, ploieștenii vor încerca să își refacă moralul sâmbătă, în Liga Națională - joacă de la ora 20:00 cu CSM Oradea, în direct la Digi Sport 3.