Naţionala Moldovei a pierdut primul meci din 2014! Tricolorii au cedat în faţa Norvegiei

Naţionala Moldovei a pierdut primul meci din 2014! Tricolorii au cedat cu scorul de 1-2 în faţa Norvegiei în primul amical jucat la Abu Dhabi.

Selecţionata noastră a fost cea care a deschis scorul, prin fundaşul Daciei, Veaceslav Posmac. Acesta a reuşit să înscrie primul său gol chiar în al doilea meci jucat pentru naţională.

Norvegienii au egalat la finalul primei reprize, după golul marcat de atacantul Ola Kamara. Nordicii au înscris golul doi în partea a doua a meciului.

Mijlocașul Yann-Erik De Lanlay, în vârstă de 21 de ani, a adus victoria echipei sale în minutul 67. În această partidă, pentru naţionala noastră a debutat doar un singur jucător, Denis Rassulov, de la Milsami.

Moldova va juca cel de-al doilea amical în Emiratele Arabe Unite pe 17 ianuarie. Vineri selecţionata lui Caras va întâlni reprezentativa Suediei. Pe 20 ianuarie, tricolorii îşi vor încheia cantonamentul din Abu Dhabi cu un meci împotriva Poloniei.