**VIDEO** Sadio Mane, cel mai rapid hat-trick din istoria Premier League, în două minute şi 56 de secunde!

Senegalezul Sadio Mane (23 de ani) a înscris cel mai rapid hat-trick din istoria Premier League. Atacantul lui Southampton a reuşit această performanţă în partida pe care formaţia sa a disputat-o pe teren propriu contra lui Aston Villa.

Mane a deschis scorul în minutul 13, iar în minutele 14 şi 16 şi-a completat hat-trick-ul, depăşind astfel performanţele reuşite de Ole Gunnar Solskjaer şi Robbie Fowler.

Sadio Mane a reuşit azi cel mai rapid hat-trick din istoria Premier League, în doar trei minute, mai exact două minute şi 56 de secunde.

Pe 6 februarie 1999, Solskjaer înscria 3 goluri în Premier League într-un interval de 4 minute, în meciul pe care Manchester United l-a câştigat pe terenul lui Nottingham Forrest, cu 8-1. Norvegianul a fost rezervă şi, după ce a intrat pe teren, a înscris nu mai puţin de 4 goluri în 10 minute (80, 87, 90, 91)!

Pe 28 august 1994, Robbie Fowler, care avea doar 19 ani, înscria un hat-trick în poarta lui Arsenal, iar Liverpool se impunea cu 3-0! I-a luat doar 5 minute (26, 29, 31) şi, la acel moment, reuşea cel mai rapid hat-trick din istoria Premier League.