Meci spectacol la Munchen

Bayern a avut nevoie de prelungiri pentru a trece de Juventus în cea mai interesantă dublă manşă din optimi.

Ca şi la Torino, la Munchen a fost consemnat rezultatul de 2-2. Pogba şi Cuadrado au marcat pentru italieni în prima parte. Lewandowski şi Mueller în minutul 91, au restabilit egalitatea. În minutele adiţionale, Bayern a mai punctat de două ori, prin Alcantara şi Coman, iar campioana Germaniei se califică în sferturi cu scorul general de 6-4. Barcelona merge şi ea în sferturi. După 2-0 la Londra, catalanii au trecut şi pe teren propriu de Arsenal cu 3-1. Suarez a reuşit cel mai frumos gol din această ediţie a Ligii Campionilor. Tragerea la sorţi pentru stabilirea perechilor din sferturi va avea loc mâine.