Ovidiu Herea a marcat, dar Sion a pierdut acasă cu liderul din Elveția

017 августа 2014

**VIDEO** Ovidiu Herea a marcat, dar Sion a pierdut acasă cu liderul din Elveția

Ovidiu Herea a marcat un gol în meciul pierdut, duminică, pe teren propriu, scor 2-3, în fața formației FC Basel, în etapa a șasea a campionatului Elveției. Herea, integralist la Sion, a marcat în minutul 69. Celălalt gol al gazdelor a fost înscris de Carlitos în minutul 75.

Pentru FC Basel au punctat Gashi, minutul 19, Streller, minutul 58, și Vanins, minutul 84 (autogol).

A fost doar al doilea meci în acest sezon pentru fotbalistul român care în primele două etape a fost suspendat, iar în următoarele două doar rezervă neutilizată. Runda trecută el a prins 39 de minute cu FC Vduz, iar acum a fost integralist.

FC Sion se află pe locul 5 în clasamentul campionatului Elveției, cu 8 puncte, în timp ce FC Basel este lider, cu 15 puncte.