**VIDEO** Autobergamo Deva - Informatica Timișoara 5-1. Încă un succes pentru liderul campionatului

În etapa a 11-a a Ligii 1 de futsal, la Deva, Autobergamo s-a impus fără probleme în fața uneia dintre contracandidatele la titlu, Informatica Timișoara. Gazdele au câștigat cu 5-1, într-un meci transmis ÎN DIRECT de Digi Sport.

Gazdele au deschis scorul prin Obadă. Până la pauză, Ignat a majorat avantajul devenilor, care au s-au dezlănțuit în ultimele 10 minute ale reprizei secunde. Același Ignat a reușit cel mai frumos gol al meciului, cu o execuție din propria jumătate.

Reușita lui Slobodan Janic a contat doar pentru statistici. Autobergamo a mai înscris de două ori până la final: mai întâi, prin Obadă și apoi prin Cristian Matei, care a stabilit scorul final, 5-1 pentru liderul campionatului.