Wolsburg s-a îndepărtat de lider

018 декабря 2014

Wolfsburg s-a îndepărtat şi mai mult de liderul Bayern Munchen după ce a remizat în deplasare cu Borussia Dortmund, scor 2-2.

O dezamăgire clară în acest sezon, Borussia Dortmund a deschis scorul prin Aubameyang, dar oaspeţii au revenit după reuşita lui de Bruyne. Immobile i-a dus din nou în avantaj pe gazde în minutul 76, dar Wolsburg a scos remiza cu 5 minute înainte de final când a înscris Naldo. "Lupii" rămân pe locul secund în Bundesliga, la 11 puncte distanţă de liderul Bayern Munchen, în timp ce Borussia Doretmund a ajuns din nou pe o poziţie retrogradabilă, 16. Ocupanta locului 3, Borussia Monchengladbach, s-a distrat acasă cu Werder Bremen, scor 4-1. Kruse şi Wendt au punctat pentru 2-0, iar Junuzovic a reaprins speranţele oaspeţilor prin golul din minutul 51. Însă Kramer şi Hrgota au adus o victorie categorică a gazdelor, care au ajuns la 4 puncte în spatele lui Wolfsburg.