EURO 2016. Cristiano Ronaldo A RATAT ŞANSA de a aduce victorie Portugaliei în partida cu Austria

Naționala Portugaliei rămâne fără victorie la Campionatul European. Formația lusitană a remizat cu Austria, scor 0-0, în cel de-al doilea meci jucat la EURO-2016.
Cristiano Ronaldo a ratat cea mai mare ocazie de a înscrie în partida de la Paris. Căpitanul selecționatei Portugaliei a ratat un penalty în minutul 78 după ce a trimis balonul în bară.
Peste câteva minute, superstarul lui Real Madrid a marcat, însă golul acestuia a fost anulat pe motiv de offside.
Celălalt meci al grupei F la fel s-a încheiat la egalitate.
Islanda a remizat cu Ungaria, scor 1-1. Nordicii au marcat primii după ce Gylfi Sigurdsson a transformat o lovitură de la 11 metri.
Maghiarii au reușit egalarea în minutul 88 în urma unui autogol al lui Birkir Saevarsson.
După două etape, Ungaria este surprinzător lider în grupă cu 4 puncte. Islanda și Portugalia ocupă locurile 2 și respectiv 3, având câte 2 puncte.
Austria este pe poziția a patra cu doar un singur punct.