Viitorul - CFR Cluj 0-2. Golurile lui Deac și Tade au adus victoria oaspeților

019 августа 2014

**VIDEO** Viitorul - CFR Cluj 0-2. Golurile lui Deac și Tade au adus victoria oaspeților

CFR Cluj a pus capăt seriei negre de patru meciuri fără gol marcat în toate competițiile, printr-un succes în deplasare, în faţa Viitorului.

Gazdele au avut prima ocazie în minutul 5, prin Cîrstocea, dar Felgueiras s-a opus. Răspunsul clujenilor a venit la reluarea lui Tade, reţinută de Balauru.

Portarul Viitorului s-a opus şi la lovitura liberă executată de Rada, în minutul 25, iar Ţîru a fost la un pas de autogol cu şapte minute înaintea pauzei, când a trimis în bara propriei porți.

Prima repriză s-a încheiat cu ardelenii în avantaj. Balauru şi Hodorogea s-au încurcat reciproc, iar Deac a profitat și a deschis scorul.

La reluare, Daminuţă l-a pus la grea încercare pe Felgueiras cu un şut trimis spre vinclu. Pe final, Tade a marcat din pasa lui Deac al treilea său gol din acest sezon.

Scor final, 2-0 pentru CFR Cluj, a doua victorie din acest sezon pentru echipa lui Vasile Miriuţă, în timp ce formația lui Hagi rămâne fără succes în primele patru etape.

LIVE TEXT

Min 90+3. FINAL DE MECI! CFR Cluj obține al doilea succes din acest sezon, în timp ce Viitorul nu a câștigat până acum niciun meci în cele 4 etape scurse din Liga 1.

Min 90. Partida va fi prelungită cu 3 minute

Min 85. Clujenii îl scot pe marcatorul golului 2, Tade, iar pe teren intră Ivanovski.

Min 84. Ultima schimbare la Viitorul: iese Andelkovic și intră Rusu.

Min 82. GOOOOL CFR Cluj! Tade a preluat frumos la 8 metri și a înscris printr-un șut la colțul scurt.

VEZI AICI GOLUL MARCAT DE TADE

Min 78. Benzar a tras la poartă din afara careului, mingea a trecut pe lângă buturile lui Felgueiras

Min 77. Florin Tănase îl înlocuiește pe Cîrstocea în echipa Viitorului

Min 75. Miriuță face a doua modificare: Giuma îi lasă locul lui Christian

Min 70. Modificare la gazde: Năstăsie îi ia locul lui Pană

Min 65. Prima schimbare a meciului: Jazvic intră în locul lui Jakolis

Min 56. Daminuță a șutat la vinclu, din lovitură liberă de la 18 metri, dar Felgueiras a avut un reflex de zile mari și a respins în corner.

Min 46. A început repriza a doua.

Min 45. Pauză! Clujenii conduc cu 1-0 după prima parte a meciului

Min 43. GOOOOOL CFR CLUJ! Ciprian Deac a deschis scorul după o greșeală colectivă a apărării Viitorului, trimițând în poarta goală din interiorul careului.

VEZI AICI GOLUL LUI DEAC

Min 38. Camora a centrat de pe partea stângă, Țîru a vrut să respingă din fața lui Tade, a atins mingea, care a lovit bara propriei porți și a ieșit în corner.

Min 26. Deac a centrat foarte bine pentru Guima, care a reluat pe spate, la vinclu. Balauru a fost la post și a îndepărtat pericolul.

Min 12. Tade a avut prima oportunitate a oaspeților. Atacantul CFR-ului a tras din interiorul careului, la colțul lung, dar Balauru a fost la post.

Min 5. Prima ocazie a partidei i-a aparținut lui Cârstocea: șutul lui de la 20 de metri a fost respins de Felgueiras