**VIDEO** Atletico PR - Palmeiras 3-3. Oaspeții au egalat în prelungiri, dar au terminat cu doi eliminați

Spectacol total în Brazilia la meciul dintre Atletico Paranaense şi Palmeiras. ÎN DIRECT la Digi Sport, cele două echipe şi-au împărţit punctele în etapa a 35-a într-un thriller cu şase goluri, scor 3-3.

Pe propriul teren, echipa din Parana a deschis scorul în minutul 2, prin Marcos Guilherme, iar până la pauză tabela a rămas nemodificată. La 9 minute după reluarea jocului, Robinho a egalat pentru Palmeiras, apoi Jackson a făcut 2-1 pentru oaspeţi.

Cu şase minute înainte de final, Ewandro a egalat pentru Atletico, apoi, tot el le-a adus în avantaj pe gazde. Alecsandro a dus scorul la 3-3 în prelungiri, dar meciul s-a terminat rău pentru oaspeţi.

Jackson şi Robinho au fost eliminaţi şi nu îşi vor ajuta echipa în ultimele etape din Brazilia.

Atletico PR: Weverton - Eduardo, Kadu ('70 Ricardo Silva), Cleberson, Roberto ('22 D. Hernandez) - Otavio, Barrientos ('83 Ewandro) - Sidcley, M. Guilherme, Nikao - Walter
Antrenor: Cristovao Borges

Palmeiras: Prass - Lucas, Jackson, Hugo, Ze Roberto - Amaral ('61 Arouca), Sales - Robinho, Dudu, Marques ('46 Jesus) - Cristaldo ('70 Alecsandro)
Antrenor: Marcelo Oliveira