**VIDEO** Mutu a marcat al doilea său gol pentru Pune City! Nici de data asta, echipa sa n-a câștigat

Adrian Mutu a marcat astăzi, joi, 19 noiembrie, al doilea său gol pentru Pune City. Atacantul român a înscris ultimul gol al meciului Delhy Dynamos-Pune City 3-1, în minutul 90+5. Reușita sa, din lovitură liberă, de la aproximativ 25 de metri, nu a făcut decât să limiteze puțin proporțiile scorului. Echipa antrenată de Roberto Carlos s-a impus categoric, prin reușitele Nabi (35), Edathodika (40) și John Arne Riise (87, din penalty).

Adrian Mutu a fost integralist și a mai avut o mare ocazie de gol, în minutul 65, tot din lovitură liberă, respinsă însă de goalkeeperul spaniol Toni Doblas.

Este a doua reușită a atacantului român, după cea din meciul cu Goa, 2-2, din 8 noiembrie.

Pune City este pe locul 4 în clasamentul din Indian Super League, cu 15 puncte după 11 partide jucate. Pe prima poziție, cu 18 puncte, este Goa, în timp ce Delhi Dynamos, cu același număr de puncte, ocupă poziția secundă, din cauza unui golaveraj mai slab.