Saint Etienne-Angers 1-0. Verzii termină anul la două puncte de podium

020 декабря 2015

**VIDEO** Saint Etienne-Angers 1-0. Verzii termină anul la două puncte de podium

Saint Etienne a trecut cu 1-0 de Angers, în derby-ul de clasament din Ligue 1, în care cel mai bun om de pe teren a fost portarul său, Ruffier. Cea mai titrată echipă din Franța a încheie astfel anul la două puncte de podium.

Oaspeții au avut prima ocazie a partidei, abia după pauză, dar Ruffier a salvat-o pe Saint Etienne (59). La poarta cealaltă, Corgnet a lovit decisiv în minutul 61.

Portarul gazdelor a fost omul finalului de meci. Ruffier a scăpat fără gol în două rânduri - Sissoko a trecut pe lângă egalare și Angers a suferit prima înfrângere după 5 etape de invincibilitate.

Ultimul meci al lui Saint Etienne din acest an, disputat cu 5 zile înainte de Crăciun, a fost precedat de un moment special. Un Moș Crăciun cu costum verde - culoarea tradițională a gazdelor - s-a parașutat pe Stade Geoffroy-Guichard, în uralele celor peste 30.000 de spectatori.

></p><p><em>Sursa foto: asse.fr</em></p>                    </div>