Tampa Bay Lightning nu renunţă la luptă în semifinalele Cupei Stanley

Tampa Bay Lightning nu renunţă la luptă în semifinalele Cupei Stanley. În cea de patra partidă a seriei cu Pittsburgh Penguins, gruparea din statul american Florida s-a impus cu 4-3 și a egalat scorul general al seriei, 2-2.
Gazdele au început mai bine și s-au desprins pe tabelă încă din prima repriza, scor 2-0, iar după cea secundă conduceau deja cu 4-0.
Jucătorul oaspeților Trevor Daley a fost nevoit să părăsească gheaţa după o accidentare suferită în repriza secundă. El a fost împins în gardul de protecţie de un adversar şi a ajuns în vestiar cu ajutorul colegilor săi.
Cu toate acestea, Pittsburgh Penguins nu au rămas dezarmată şi a fost la un pas de o revenire extraordinară. Oaspeţii au înscris de 3 ori în ultima repriză, dar nu au reuşit să și egaleze.
În finala Cupey Stanley va ajunge echipa ce va obţine prima 4 victorii. Următorul meci dintre Pittsburgh Penguins şi Tampa Bay Lightning va avea loc pe 23 mai, pe terenul formației din Pensilvania.