HCM Roman - HCM Baia Mare 19-24. Campioana a revenit după ce a fost condusă cu trei goluri

022 февраля 2015

**HCM Roman - HCM Baia Mare 19-24.** Campioana a revenit după ce a fost condusă cu trei goluri

HCM Baia Mare a fost condusă la pauză de Roman, dar a reuşit să întoarcă rezultatul. Campioanele au câştigat cu 24-19.

A fost cea de-a 19-a victorie obţinută de campioană în acest sezon al Ligii Naţionale.

Liderul a avut însă o evoluţie slabă în prima repriză - a intrat la cabine în dezavantaj, scor 9-11. Gazdele au condus şi cu trei goluri în startul actului secund, dar nu au putut ţine ritmul până la final.

Paula Ungureanu a făcut diferenţa. A păstrat poarta intactă timp de nouă minute şi a ajuns la un total de 12 parade.

Campioanele României s-au impus cu 24-19 şi aşteaptă vizita suedezelor de la Savehof, în cea mai importantă competiţie continentală.

Meciul din Liga Campionilor va fi transmis în direct de Digi Sport 3, duminica viitoare, de la ora 17:30.